• Hotel Tacl Holešov
  • Hotel Tacl Holešov
  • Hotel Tacl Holešov
  • Hotel Tacl Holešov
  • Hotel Tacl Holešov
  • Hotel Tacl Holešov
REZERVACE UBYTOVÁNÍ V HOTELU TACL HOLEŠOV

Logo zlínský kraj

FOTOGALERIE HOTELU TACL HOLEŠOV

AKTUÁLNÍ AKCE V OKOLÍ HOTELU TACL HOLEŠOV


INFORMACE, TIPY PRO VOLNÝ ČAS

Historie a současnost hotelu Tacl

V samotném centru Holešova se nachází budova, jejíž doložené kořeny sahají až k roku 1886.

Po mnoha letech, kdy patřil rodině Taclů, byl objekt odkoupen současnými majiteli a postupně prošel kompletní rekonstrukcí, se snahou přivézt do města některé inspirace ze zahraničních cest. Styl Restaurantu i hotelu byl ovlivněn zejména duchem klasických londýnských hotýlků a pubů.

Design celé budovy, jakož i jednotlivých provozů spoluvytvářel oceňovaný architekt Jan Vlček, známý zejména svými filmovými designy, např. ve filmu Lidice, či v seriálu Okresní přebor.

Historie hostinské a hotelierské činnosti v tomto domě sahá minimálně do roku 1936, kdy byla vystavena Koncese hostinská pro tento objekt. Jako první z celého komplexu byl koncem roku 2008 znovu obnoven provoz Restaurantu, který svým stylovým a příjemným interiérem navozuje atmosféru anglického pubu. Přitom je dostatečně variabilní a reprezentativní i pro uspořádání nejrůznějších oslav, svateb či jiných hostin. Restaurant mimo stálou nabídku kvalitní české kuchyně nabízí i mezinárodní speciality.

V roce 2012 byla dokončena poslední fáze rekonstrukce a byl zahájen provoz hotelu v prvním a druhém patře objektu. V hotelu Tacl v Holešově nalezne ubytování až 22 hostů v deseti stylových pokojích.

 

Adresa: Palackého 518, 769 01 Holešov
E-mail: info@hoteltacl.cz
Tel.: +420 775 630 268, +420 775 630 269
GPS: 49°19'50.412"N, 17°34'33.302"E
RESTAURANT TACL
Web: www.taclrestaurant.czwebdesign & virtual Miger 2012